Pomógł: 3 razy

PostWysłany: Nie 1:17, 08 Kwi 2007    Temat postu: Info wszelakie

Kontuzja Żurawskiego
PAP2007-04-07, ostatnia aktualizacja 2007-04-07 20:41

Celtic Glasgow pokonał na swoim boisku Motherwell 1:0 i do wywalczenia mistrzowskiego tytułu potrzebuje już tylko trzech punktów.

Pech nie opuszcza jednak kapitana piłkarskiej reprezentacji Polski Macieja Żurawskiego - w 33. minucie musiał opuścić boisko z powodu urazu.

Żurawski po dłuższej przerwie wybiegł w pierwszym składzie - trener Gordon Strachan uznał, że wracający do formy napastnik pomoże przełamać niemoc "The Bhoys". Jego podopieczni nie wygrali bowiem czterech wcześniejszych spotkań (trzech ligowych i jednego w LM).

Polak dobrze rozpoczął mecz - miał kilka sytuacji strzeleckich, ale brakowało mu skuteczności. W 33. Żurawski został sfaulowany przez kapitana rywali Stephena Craigana (otrzymał za to żółtą kartkę) i musiał przed czasem opuścić murawę. Zastąpił go Derek Riordan, który kilkanaście minut później dał drużynie zwycięstwo.

W bramce Celtiku dobre spotkanie rozegrał Artur Boruc.

Po 33 kolejkach Celtic ma 78 punktów i o 16 wyprzedza Glasgow Rangers. Kolejny mecz w lidze mistrzowie Szkocji rozegrają 22 kwietnia, a ich rywalem będą piłkarze Kilmarnock. Tytuł mistrzowski może im przypaść jednak już w niedzielę, jeśli Rangers nie zdołają pokonać na wyjeździe St Mirren.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Proftyper Strona Główna -> Ligi Szkockie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)