Nowy

Dołączył: 27 Mar 2007
Posty: 8

Skąd: Biłgoraj

PostWysłany: Wto 17:15, 27 Mar 2007    Temat postu: Dominet Basket Ekstraliga 2006/07

Tutaj zamieszczamy typy i analizy z Dominet Basket Ligi

Hirtek
Nowy

Posty: 8

PostWysłany: Śro 17:16, 28 Mar 2007    Temat postu:

Kager Gdynia-Gipsar Stal Ostrów Wlkp. 1.95

Mecz bardzo ważny dla obu ekip.Zawodnicy z Gdyni mają jeszcze duże szanse na awans fazy playoff i według mnie nie mogą sobie dziś pozwolić na przegraną bo rywal w ostatnich swoich meczach nie dysponuje zbyt za dobrą formą.Stal już ma pewne miejsce w playoffach ale wygrana bym im nie zaszkodziła ponieważ już w pierszej rundzie playoff mogą spotakć się z Prokomem.Obie ekipy sowją formą nie zachwycają gospodarze tego meczu na swoim koncie 7 porażek z rzędu zaś Gipsar 4 porażki.Gdynianie w tych przegranych meczach prezentowali się nieco lepiej niż ich przeciwnik.Jeśli myślą o plaaoffach muszą dziś wygrać a jest szansa bo zagrają na własnym parkiecie a to jest duzy atut.Stawiam na minimalne zwycięstwo Kagera.

Antari

Dołączył: 01 Lis 2006
Posty: 1223

PostWysłany: Pią 11:11, 06 Kwi 2007    Temat postu:

Wysoka porażka Prokomu w DBE
pap, qbi2007-04-05, ostatnia aktualizacja 2007-04-05 20:55

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Dominet Bank Ekstraligi Prokom Trefl Sopot przegrał we Włocławku z Anwilem 68:100. Prokom już wcześniej zapewnił sobie pierwsze miejsce w tabeli
Koszykarze obydwu drużyn potraktowali mecz prestiżowo, mimo że jego wynik nie miał wpływu na rozstawienie przed fazą play off (Prokom jest 1., a Anwil 4., co oznacza, że drużyny najwcześniej spotkać się mogą w półfinale). Wyrównana walka trwała jednak tylko przez 20 minut, bo w drugiej połowie włocławianie zagrali fantastycznie w ataku i agresywnie w obronie odnosząc zdecydowany triumf.

Była to jedna z najwyższych przegranych w historii klubu z Sopotu i najwyższa w tym sezonie. Poprzednio ponad 99 punktów - biorąc pod uwagę zarówno rozgrywki Euroligi, jak i polskiej ekstraklasy - mistrz Polski stracił 6 grudnia 2003 roku w Ostrowie Wlkp. w spotkaniu ze Stalą Ostrów (przegrana 98:108).

Decydująca dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Przy prowadzeniu Anwilu 62:57 w 28. minucie Christian Dalmau sfaulował Andrzeja Plutę, dodatkowo otrzymując przewinienie techniczne. Pluta wykorzystał cztery rzuty wolne z rzędu, a po wyprowadzeniu piłki z boku zza linii 6,25 m trafił były koszykarz Prokomu Słoweniec Goran Jagodnik i Anwil wygrywał 69:55.

W czwartej kwarcie gospodarze występujący bez dwóch podstawowych graczy: Amerykanina Otisa Hilla i Łotysza Gatisa Jahovicsa kontrolowali grę, powiększając przewagę po akcjach Andrzeja Pluty, Bartłomieja Wołoszyna i Chrisa Thomasa.

Było to drugie w tym sezonie zwycięstwo Anwilu nad ekipą trenera Eugeniusza Kijewskiego. Pierwszy sukces włocławianie odnieśli nad Prokomem w Sopocie, w finale Pucharu Polski.

Wyniki meczów 26., ostatniej kolejki fazy zasadniczej:

Polpharma Starogard Gd. - Polonia SPEC Warszawa 98:87 (28:18, 27:23, 21:24, 22:22)

Polpak Świecie - Gipsar Stal Ostrów Wlkp. 72:51 (21:7, 14:17, 24:19, 13:Cool

AZS Koszalin - Unia Tarnów 114:82 (22:14, 30:27, 31:16, 31:25)

Kager Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 91:86 (22:11, 17:23, 21:30, 31:22)

ASCO Śląsk Wrocław - Sokołów Znicz Jarosław 82:67 (30:19, 14:25, 22:7, 16:16)

Energa Czarni Słupsk - BOT Turów Zgorzelec 86:74 (20:21, 21:15, 24:11, 21:27)

Anwil Włocławek - Prokom Trefl Sopot 100:68 (18:20, 23:21, 30:16, 29:11)